Ogólna liczba odwiedzin:
8 588 559
18

DANUTA KUŚ -CIERPIĄCA MATKA

BEZCZELNE KŁAMSTWA ”ŚWIADKÓW”

http://polscott24.com/oskarzony-michal-kus-anglia/

Proszę sobie wyobrazić przez co przechodzi matka , która dowiaduje się ,że jej dziecko zostało aresztowane i nie wie gdzie jest i co się z jej dzieckiem dzieje ! Łzy , płacz , zrezygnowanie , beznadzieja , brak pomocy !! Okropne doświadczenie , w dodatku wielkie poczucie przygniatającej niesprawiedliwości !

Przy tej sprawie znowu pojawia się skandaliczne działanie konsulatu  z Manchester . Danuta Kuś nie mogła ustalić gdzie został osadzony jej syn , nikt z pracowników owej pracówki RP  nie pokusił się o to aby zainteresować się losem zatrzymanego obywatela Polski ! Za każdm razem gdy policja , prokurator , dokonują czynności związanych z obywatelem obcego państwa , muszą o tym informować placówkę dyplomatyczną  kraju z którego pochodzi zatrzymany , więc ewentualne tłumaczenie ,że oni nie wiedzieli - jest z góry zakładanym kłamstwem !

Ale kłamstwa wypływające z tego konsulatu to już  istna tradycja ! Pamiętamy sprawę  śp – Rafała Deleżucha , to już ”kwiatek ” do ogrodu nowego konsula , zaniedbania jak himalaje !  Teraz mamy sprawę  Michała Kusia , i kolejne skandaliczne zaniedbanie nowej kukły w owym konsulacie ! Zastanawiam się w jaki to cudowny partyjny sposób są dobierani ci ‘‘konsulowie’‘  , ja proponuje opcje  na chybił trafił - wielkiej różnicy nie będzie , a i szansa jest na to ,że  opcja trafił  będzie lepsza niż celowe działanie MSZ z  Warszawy  ! Przynajmniej polacy z terenu Manchester / Liverpool/Birmingham .. będą  mieć szansę  na to ,że  dotrze tam do ich placówki dyplomatycznej ktoś  wartościowy !

Rozmawiałem wczoraj z  Danutą  Kuś , kobieta jest w stanie dosłownego rozpadu psychicznego , podobno jej syn ma prawnika , ale nikt nie wie kto nim jest , podobno są  postawione zarzuty , ale nikt ich nie zna ! Podobno zostały złożone zeznania  ,ale nikt ich nie czytał i nikt z rodziny i osób zainteresowanych  ich nie zna ! Podobno jest przy sprawie prokurator  – ale nikt nie wie jak się nazywa !!

Jednym słowem  ”czeski film” pod tytułem , nikt nic nie wie ! Czy tak powinno być ? Jasne ,że nie ! Ale jest !  Trzeba było wielu zabiegów , ludzi dobrej woli aby dotrzeć  do pewnych ustaleń . Dziś  wiemy ,że  detektywem prowadzącym dochodzenie był  Tony Dunn - numer  służbowy – 3790 z Crime Investigation Department Sandwell Force ( CID)   z Harborne Police Station, dziś wiemy ,że  Michał ma numer – Prisoner Number :01527785000 i jest osadzony w HMP Hewel /Redditch -Worcester .

Prawnik z urzędu do tej pory , od chwili zatrzymania nie uznał za stosowne aby skontaktować się z rodziną  ,aby zainteresować  się  ewentualnymi nowymi dowodami ,świadkami ,  co jak mniemam jest chyba  bardzo ważne  w sprawie o usiłowanie zabójstwa – jak mniemam taki zarzut został  postawiony , bo jak do tej pory nikt nie raczył wyjaśnić  nawet rodzinie  jakiego gatunku jest oskarżenie !!!

Skandal goni kolejnym ! Skąd my to znamy ?  A no  z poprzednich spraw polaków  , którzy  dzięki temu ,że  wyłożyli  dziesiątki tysięcy funtów - i zapewnili sobie  sami odpowiednią  obronę  , co pozwoliło na prawidłowe postępowania i w rezultacie orzeczenia o braku jakiej kolwiek winy !  Schemat  ten sam , schamat z konsulatem polskim  z Manchester , policją  angielską , porokuraturą  i pożal się Boże  ”obrońcami” z tzw  urzędu !

Tutaj mamy to samo , ten sam schemat , ta sama metodologia , takie samo skandaliczne zaniedbanie ! Michał Kuś według naszych ustaleń jest nie winny ! Padł ofiarą  zmowy kilku  oprychów , szumowin i rzecz jasna ofiarą niedbalstwa ! Trzeba było szukać pomocy wśród osób prywatnych aby ustalić choćby rąbek tego co z nim się dzieje . Michał już został potraktowany jak typowy polski emigrant w angielskim więzieniu czyli pobity !!! Pamiętamy co się  działo  z Remigiuszem Lipkem , kilka tygodni w szpitalu po tym jak został skatowany przez  współwięźnia , pamiętamy co  się  działo z dwoma polakami w  więzieniu  w Aberdeen !!

Jednemu wbito  w odbyt kij od mopa , trzonek doszedł aż do serca , drugiemu roztrzaskano głowę  ciężarkiem na siłowni !  Tak się  traktuje polaków w kazamatach  brytyjskich Her Majesty Prison -  Polskie konsulaty – mają  to daleko w 4 literach ! Tak dbają o polskich obywateli , przykładów setki o może  tysiące , biorąc  pod uwagę  okres  od 2004 roku !

Pozostaje pytanie co się dzieje z Michałem ? No tutaj  trzeby by zatrudnić  ”Wołodje Petersburgh ”  aby się dowiedzieć  , Wołodja  to postać  z komedii – ”Gulczas jak  myślisz” . Postanowiliśmy wraz z biurem detektywa który z nami współpracuje , dotrzeć do prawdy . Pierwsze ustalenia już powinny dać wiele do myślenia   prowadzącemu dochodzenie  z ramienia CID  czyli Tonemu Dunn , zastanawiam się  czy owy policjant skontaktował się z policjantami z Rzeszowa i rozpytał o swoich cudownych świadków , kim są  , jakie mają na sumieniu grzeszki !! Bo na sali sądowej ich przeszłość  raczej do krystalicznych zaliczona nie zostanie ! Wiarygodność  takich świadków  oskarżenia nie jest warta funta kłaków !

Zastanawiam się  czy Tonny Dunn wie o tym ,że  jego świadek , a według naszych ustaleń  prawdziwy sprawca - uciekł do niemiec ! ?  I dlaczego  tak szybko dał nogę  z wysp !  Czy Officer Dunn zna przeszłość  oskarka ? Bo jeśli nie , to na sali sądowej czeka jego, jak też  prokuratora  wielka niespodzianka !  Ława przysięgłych usłyszy zeznania ludzi , którzy przedstawią  głównego świadka w prawdziwym świetle , i to raczej  dochodzeniowcom z Bożej łaski do gustu nie przypadnie !

Ja przy tej sprawie widzę  w roli adwokata  dwie osoby : Andrew Otto lub super karnistkę  z londynu  Panią  Anię Maziarz oto linki :

- http://www.polski-adwokat-londyn.co.uk/Aneta_Anna_Maziarz

- http://www.brownturnerross.com/

To jest top elita , do sprawy i jej wyjaśnienia  biuro polskiego detektywa  z Euro Investigation London , profesjonalista z bardzo dużym doświadczeniem, licencjonowany i z wieloma sukcesami ! Oraz obsługa medialna czyli nasz portal , jedna gazeta z West Midlands  oraz  jeśli tematem się  zainteresuje  to  Adam Andrzejko z gazety Nasze  Strony . Przy takiej obsłudze i pracy tylu osób , wyjaśnienie sprawy i doprowadzenie do  szczęśliwego zakończenia tego dramatu – jest bardzo prawdopodobnym sukcesem .

Nie wiem czy osoby które składają  fałszywe zeznania , obciążając tym samym Michała Kusia , zdają sobie sprawę z tego co ich czeka jak prawda wyjdzie na światło dzienne !! Otóż  pragnę  poinformować zarówno poszkodowanego , jak też pana Przemysława P , że jeśli wybronimy chłopaka którego  za darmo wcisneliście za kraty – to bez  pozwów o odszkodowanie nie obędzie się !  Będziecie spłacać to wy i wasze wnuki ! Do tej sprawy zatrudnimy kogoś  kto potrafił  wysądować odszkodowanie na poziomie  milionów funtów !! Oto  przykład jego skuteczności : http://polscott24.com/rekordowe-odszkodowanie-dla-polki-anglia/

Ta sprawa dla nich nie skończy się tylko na zasadzie  ” rozeszło się po kościach ”  o nie , nie liczcie na to !!  Macie czas do wyjawienia prawdy , ten czas wam upływa w lutym , w chwili gdy sprawa Michała  pojawi się na sali sądowej , później będzie dla was za późno ! Obaj zbierzecie za krycie sprawcy i bandyty !!  A podejrzewam ,że  policja i prokurator też  wam nie odpuści za składanie fałszywych zeznań i ośmieszenie ich  ! Kara  i deportacja z zakazem powrotu !! Tak zniszczycie swoje życie dla  obsrańca  oskarka !! Pytanie czy warto ?

To nie wszytko , bo jeśli zostaniecie oskarżeni , to podamy to na głównym miejscu naszego portalu , roześlemy ten news wraz z waszymi zdjęciami i pełnymi danymi  do  lokalnych gazet w polsce !!!  Tak więc  jak was deportują , to wasi sąsiedzi będą  wiedzieć  co robiliście w UK na emigracji !  Tego wszystkiego możecie  uniknąć  – MÓWIĄC  PRAWDĘ !!

Wielka  trójca  czyli  poszkodowany Arek , świadek Przemysław i w/g nas  prawdziwy sprawca – oskarek , uważali że  ta sprawa będzie się odbywać  za zamniętymi  drzwiami ! Nie liczyli na to ,że  przyjaciele i rodzina Michała Kusia zwrócą się o pomoc  do nas !  Nie liczyli na to ,że  sprawą  zajmie się  tyle osób i że  będzie ona  nagłośniona w mediach !!  Błąd , wielki błąd !  Pewnie  teraz zastanawiają  się  jak wybrnąć  z fałszywych oskarżeń , kłamstw i patowej sytuacji do której doprowadził  ich kryminalista  oskarek ?  POWIEDZIEĆ  PRAWDĘ !

Ustaliliśmy – czego nie dokonał  detektyw Dunn -  że osób które mogły widzieć  całe zdarzenie było  znacznie więcej  niż ci co byli w pokoju ! Oskarek zapomniał , bidulek, że  pokoje mają  okna !! A przez  te otwory potocznie zwane  oknami widać  w obie strony !  No ale w rzeszowie  ludzie pewnie okien nie mają  , snopkami dziury zastawiają  , to i skąd  idiota mógł o tym wiedzieć !  Tak więc  oskarku , przemysławie  i arkadiuszu … jesteście ugotowani !!

Aby nie wyjawiać  detali , na koniec chciałbym poprosić naszych czytelników z terenu Birmingham o wsparcie dla matki Michała . Ta kobieta potrzebuje waszej pomocy , wsparcia słowem , rozmowy … nie zostawiajcie jej samej  jak to uczynił konsulat , polski kościół  z tego terenu  i inni  co to rzekomo tak bardzo działają  dla  polskiej społeczności !! Razem możemy i wygramy z draństwem , bo każdy z was musi zdać sobie sprawę  z tego  – ŻE ON MOŻE BYĆ  NASTĘPNY - i kto wtedy wam pomoże ?

Ja już  przy sprawie  Michała  Wedlera pisałem o konieczności  powołania polskiej fundacji , niezależnej od ambasady RP w Londynie , fundacji która zajmowałaby się takimi przypadkami  i pomagała ludziom w tak dramatycznych sprawach . Zaproponowałem to Michałowi Wedlerowi , mam nadzieje ,że  po tej sprawie , zastanowi się  nad tym i powoła taką fundacje do życia  !  Bo przykład  jego , czy Lipka i Treblińskiego , tudież  Deleżucha  czy  teraz  Kusia – takie przykłady są  jawnym wołaniem o pomoc , o pomoc  której  z nikąd  szukać !  MSZ w tym roku przekazał 52.000.000 zł na  dupogniotów  z londynu , fundacje  rzekomo działające , jakieś  semper polonia  i inne takie dziadostwa !  Niestety był czas przywyknąć  do tego  – że  oni nic nie robią !

Nie ma wyjścia jak obywatelskie działania dla  ogółu  i wspólnego dobra – raz jeszcze  zwracam się  do Michała Wedlera  – Michał byłeś  w takiej sytuacji , wiesz jak to jest , powołaj taką fundacje  w jednej chwili sam wyślę na jej konto pierwsze funty jako wsparcie !

C..D..N

Andrzej.M.Szumiło

Każdy kto chce pomóc matce Michała  , podajemy kontakt – 07429228230

 

http://polscott24.com/sprawa-wedlerszweda-z-gloucester-reportaz/

http://polscott24.com/wedler-i-szweda-niewinni/

http://polscott24.com/remigiusz-lipek-i-artur-treblinski-anglia/

http://polscott24.com/treblinski-i-lipek-wygrali-z-angielskim-prokuratorem/

http://polscott24.com/sprawa-rafala-delezucha/

http://polscott24.com/samobojstwo-lukasza/

 

 

Print Friendly
Kategoria: Birmingham Wiadomości, Breaking News, Sprawa dla Polscott

18 Komentarzy

 1. klaudiusz pisze:

  Teraz macie ludzie pokaz działania platformy obywatelskiej i ich ludzi. Zlozcie petycje i zazalenie w msz na konsula z manchester ze pomaga tylko swoim a zwyklych ludzi mä gdzies. Choc to klika nic nie pomoze.najlepiej wyslac i opisac sprawe w polsce do niezaleznych mediow. Jak pracownicy sikorskiego bronia niewinnych polakow.

 2. monika pisze:

  Najgorsze w tym wszystkim ze Jan Pawel II nasz rodak uczyl nas milosci i jak robimy. Jestesmy wszyscy polakami, panie konsul i reszta tam zatrudnionych czy nie mozna odlozyc na bok partyjnych ukladow i pomoc matce i jej synowi. Korde jak mozecie chodzic do komuni i Sie usmiechac jak dzieje Sie krzywda polakowi ktory siedzi za nic w wiezieniu. A matka nie mä pieniedzy na prawdziwego adwokata. Dziekuje

  • No nie ma , ale prokurator juz wlasciwie nie swych swiadkow ! Nasze dochodzenie trwa 2 dni , a juz teraz wytracilismy z reki policji i prokuratora wszelkie auty ! A to dopiero poczatek , jutro kolejne fakty ktore pominal Dunn , mysle ze bez skargi do IPCC sie raczej nie obedzie !

 3. Wszyscy ”swiadkowie” prokuratuty maja przeszlosc kryminalna , tacy ludzie nie moga byc wiarygodnymi swiadkami przedstawionymi lawie przysieglych ! Wartosc ich slowa jest zerowa , poszkdowany Arek jesli nie zacznie mowic prawdy polegnie wraz z nimi ! Na temat Przemyslawa P z Rzeszowa juz moge pisac poematy .. wraz ze zdjeciem , danymi personalnymi , prawo prasowe w szkocji pozwala mi na to w wsytuacji skazanca !

 4. andrzej pisze:

  posiadam informacje na temat przemka dam je wam za darmo rozumiem ze pod numer 777153809 mam zadzwonic?

 5. Tomasz pisze:

  To już nie tylko sprawa polskiego “rządowiska” ale przede wszystkim HFPCz – która totalnie olewa doniesienia płynące z UE od Polaków a szczególnie od ludzi osadzonych w unijnych aresztach i więzieniach. Prawo jest jedno – a zasady w kryminałach różne. Skoro skazany lub podejrzany jest w “obcym” pierdlu to powinien być traktowany jak inwalida w basenie z zimną wodą – czyli mimo przewinienia lub winy – objęty taką ochroną, żeby nie ucierpiał więcej niż przewiduje prawo, które do skazało wyrokiem sądu. Wiadomo jest jedno – żaden polski ambasador ani tym bardziej konsul nie wstawia się za “szarakiem z Polski” – bo nie ma na to czasu – pijąc w tym czasie w środowisku polityczno-biznesowym. Wniosek jest jesden – nie trzeba łamać prawa – bo złamanie grozi – trzonkiem od przepychacza kibli – w dupie lub czymś gorszym za murami – gdzie co drugi kryminalista nie cierpi przybyszy ze wschodu Europy. A jak już cwaniaczki znad Wisły chcą być kryminalistami to najpierw niech zrobią takie przestępstwo, które nada im rangę lub szacunek od pierwszej chwili w pierdlu. Stop więc idiotom znad Wisły, którzy napadają na innych ludzi – bo są debilami nie umiejącymi żyć w społeczeństwie. Jeżeli więc idzie o prawo – to ochrona do końca zgodna z przepisami – jeżeli jednak chronić debili bo inaczej ich nazwać nie można – to niech może życie i pitawal uczy ich szacunku do prawa – rękami osadzonych spod celi.

 6. Asia pisze:

  Kurcze, fajnie czytać Pana artykuły, ale jak może Pan robić tak rażące błędy? Polak piszemy wielką/dużą literą, prawie zero interpunkcji. Niewinny piszemy razem… można by mnożyć błędy, bo niestety sporo ich Pan robi :( dosłownie walą po oczach a proszę pamiętać, że wiele osób co przeczyta, to przyswaja, że tak ma być… Język polski przede wszystkim proszę :)

 7. Moje bledy nie doprowadza do tego ,ze taki Michal spedzi lata za kratami , te bledy mozna zawsze poprawic , bledy innych – niestety ale nie !

 8. Bożena pisze:

  Pani Danusiu,-musi być Pani teraz bardzo silna,wiem,że to nie takie łatwe,ale ja wierzę,że będzie dobrze,nie jest Pani sama,-dobrze,że są jeszcze ludzie,których interesuje los Polaków na wyspach (mam na myśli Pana Szumilo)-to dzięki Temu człowiekowi wiemy o tej jawnej dyskryminacji,-jestem z Panią całym sercem,wiem przez co Pani teraz musi przechodzić….,ale matka nie kamień-wszystko wytrzyma-sama jestem matką dorosłych dzieci i naprawdę doskonale Panią rozumię,proszę mi wierzyć,że musi być dobrze,-prawda musi zwyciężyć-pozdrawiam serdecznie.

 9. detektyw pisze:

  Juz szukamy w niemczech oscara, nie wywinie sie szybko. Jeszcze narkotyki itd wszyscy wiedzą że to on wbil noz.. pokojnie panie i panowie. A ty oscar juz mozesz odliczać czas do odsiadki w anglii za próbę zabojstwa

 10. Danuta pisze:

  Witam, z tej strony Danuta Kuś, matka Michała. Dziękuję za miłe słowa na temat moego syna. Zwracam się z wielką prośbą o jakiekolwiek wsparcie finansowe jeżeli jesteście państwo w stanie. Obecnie jestem w trudnej sytuacji finansowej dlatego jeżeli ktokolwiek jest skłonny pomóc – podaję mój numer telefonu 07429228230. Będę wdzięczna za każdy grosz ponieważ potrzebuję pieniędzy dla adwokata który zajmie się sprawą Michała. Pozdrawiam, Danuta Kuś.

 11. Arkadiusz pisze:

  Prawdę mówiłem od samego początku,ale nikt mnie nie słuchał a pan panie Mariuszu mógł się ze mną skontaktować przed napisaniem tych artykułów, przecież pani Danuta ma mój numer telefonu,nikogo nie kryję,nie znam tych przestępców i bardzo chcę pomóc Michałowi,nie należę do żadnej trójcy,nie liczę że sprawa odbędzie się za zamkniętymi drzwiami,wręcz przeciwnie a jestem Michałowi bardzo wdzięczny bo dużo mi nie brakowało i dla tego zrobię wszystko co w mojej mocy aby mu pomóc.

  • Juz to wyjasnilismy i znamy Pana opinie na ten temat , prosze zauwazyc ,ze podczas pisania poprzednich materialow mialem inne skojarzeie faktow , dzis wiadomo co i jak i ma Pan racje – nie nalezy Pan do tego szemranego ukladu !

Dodaj Komentarz

Dodaj Komentarz
*

PolScott24™ © 2013
Kopiowanie materiałów z Portalu tylko za zgodą redakcji!