Ogólna liczba odwiedzin:
8 562 196
65

NOWOTNIAK I BIAŁEK WON Z UK !!!

ZROBIMY Z  WAMI PORZĄDEK !

Portal  Polscott24  organizuje  pikietę  pod Konsulatem RP w  Manchester , była  ona  zapowiadana  pół roku temu !  Każdy  kto ma dość  partaczy  Nowotniaka  i Białka , ich  przekrętów  i  bałwochwalstwa , każdy kto  ucierpiał w wyniku ich  rażącej niekompetencji !  Każdy  kto  stracił  dzieci  jak  Pobiarzynowie  i inne Polskie rodziny !  Każdy  kto ma dość  tego szubrastwa  !!!!  I  chce  zademonstrować  swój  przeciw  i nie  pozwolić  aby Nowotniak  i  Białek odeszli w  chwale  z  urzędu  ale  aby uciekli  bocznym  wyjściem !! Proszony  jest  o kontakt  z  nami  – 07771538809

Będziemy organizować   pikietę  pod konsulatem  , będzie  to pierwszy taki sprzeciw   w  UK !  Nasz  cel to  usunąć  te dwa barany , nasz cel to  wygnać ich na cztery  wiatry !  Chcemy  kupić  im bilety  na  autobus  polonia  i odesłać ich na rolę  tam gdzie ich miejsce !  Grzechy tych  panów są  wielkie , mają  ludzką  krzywdę  na  rękach , mają  krew  Patryka  Ptaśniaka na  swoim sumieniu !  Mają  na  swoim  koncie  krzywdę  rodziny  Pobiarzyn !  Mają   dużo  więcej  win  za  które  możemy ich rozliczyć  przed  odejściem !

Pokażmy  im  ,że  są winni  temu co się  dzieje złego  z  polonią  , krzywdy  polaków  są  ich udziałem !! Nie  pozwólmy im uciec … wygońmy ich  stąd !  Przykładów  są  setki  : aresztowany  bezpodstawnie  Dziuba  – konsulat  nie zrobił nic  … szabrowane  Polskie dzieci  !!!  Konsulat nie robi nic !   Za wszystkie  łzy  Polskich matek  ,  za łzy  i krzywdy  Polaków !  POGOŃMY  TO DZIADOSTWO !

Pokażmy  siłę  jako  polonia !   Pokażmy  tym  szubrawcom  ,że  nie  pozwolimy się  traktować  jak śmieci !   Polscott24 jest głównym  organizatorem  protestu  przed  Polskim Konsulatem RP  w  Manchester - dołącz do nas  !!

Swoje  zgłoszenie  wyślij  mailem  – prscotland@btinternet.com lub  skype  -  polscott1971   lub  zadzwoń  – 07771538809  – ODPŁAĆ  IM ZA SWOJE  KRZYWDY !

Andrzej Mariusz Szumiło

ps:  Nowotniak  był widziany w  biurach  pana o którym  piszemy tutaj -http://polscott24.com/polska-osmiornica-liverpool/

Print Friendly
Kategoria: Artykuły, konsulaty, Manchester-wiadomosci

65 Komentarzy

 1. koles pisze:

  Ales poleciał z grubej rury !!!!!!

 2. Alex pisze:

  hmm nie lepiej poczekac na czas kiedy sprawa dzieci pobiarzyn przyjdzie z Polski do Anglii i do Sadu angielskiego – w polsce juz przecierz sprawa wygrana – i wtedy pokazac swiatu jakie głupoty pisał Konsul ze Marcin pobiarzyn nie opiekuje sie dzieckiem…… nie za wczesnie ?

  Wtedy dopiero prasa angielska bedzie to przedstawiac i opisywać wiec wtedy najlepiej to poruszyc …..

 3. Michalek pisze:

  Siedz cicho Alex. Dawac teraz, jeszcze w tym roku! A flagi ze swastykami planujecie? A BNP bedzie?! A taczka i gnuj beda?!

 4. Michal pisze:

  heehehhehe.. dobrze

 5. Alex pisze:

  Pokaz dowody ze konsul jest niedobry— czytalem na waszej stronie ze wydal zla opinie dla Marcina Pobiarzyna, marcin niie opiekowal sie dzieckie i przez to mogl stracic dziecko— ale co wiecej …?

  Pokaz dowody przekonaj nimi…..

  • Michalek pisze:

   Alex uspokoj sie, bo Cie MariuszAberdeen zbanuje!!
   Beda flagi?! Bedzie BNP, EDL? Bedzie The Sun? :-D Moze zobaczymy jak kogos aresztuja?!

   • No mnie aresztuja .. nie ma sprawy . Ja dałem masę dowodów … co mam jeszcze dać ? wstawiłem setki dokumentów od chwili kiedy zająłem się sprawą ! Poseł Godson ,Ania Komorowska , wiele innych osób się akurat ze mną zgodzili ! Można nie wierzyć mnie ale przy tej sprawie są też inni – zapytajcie ich ! To jest tragedia , matka płacze dzień w dzień za utraconymi dziećmi ! Jak wy byście się czuli gdyby was tak potraktowano , gdzie wy byście szukali ratunku ? Marcin szukał wszędzie dla mnie ten człowiek to bohater – nie jeden by się już załamał a on dalej walczy !

 6. Alex pisze:

  No moment jesli chcecie jak najwiecej polakow przyciagnac i aby koczowali kolo Konsulatu i aby byla BBC – macie szczecie otworzyli oddzial bbc w Manchester– to ja chce wiedziec co zrobili zlego — panie Redaktorze prosze pokazac co zrobili zle ci panowie oprocz listu o pobiarzynach…. jelsi mnie pan przekona przyjde z kumplem…

 7. mirus pisze:

  Mnie wkur…. kolejki w konsulacie…

 8. Po 1 ich kłamstwa dalej szkodzą rodzinie Pobiarzyn , skoro już jesteśmy przy tej sprawie . Dokumenty jakie Białek wysłał do Ministerstwa są zwyczajnie kłamliwe ! Nie mają nic wspólnego z prawdą – czyli kłamią ! Ich postępowanie bardzo mocno zaszkodziło sprawie zarówno wcześniej , kiedy można było zapobiec tragedii i mam na mysli Emanuela ( syn marcina) dalsze ich brnięcie w zakłamaniu spowodowało to ,że Minister Sprawiedliwości jak też MSZ przyjął ich wersję i odmówili pomocy rodzinie ! W ten oto sposób zakryli swoje postępowanie kłamstwem . Gdyby nie , to była szansa na interwencje rządową ! Ale pomimo dwóch interpelacji poselskich do tego nie doszło to Nowotniak i Białek twierdzili ,że przy sprawie było wszystko tip top ! Bzdura ! I jestem w stanie to udowodnić ! Wrzodem na tyłku dla nich jest to ,że ja mam dokumenty ( wszystkie) zarówno dotyczące rzekomej dobrej opieki prawnej jak też tego jak potraktowano polskiego obywatela w sądzie czy jak traktowano polskie dziecko w placówce gdzie umieszczono Emanuela – mam wszystkie raporty które były pisane przez pracowników tego środka – dziecko miało siniaki – pytam się skąd ? Białek z uporem maniak twierdzi do dziś ,że Emanuel to ob.Brytyjski – no przecież to są skończone brednie ! Tego jest duzo więcej … mówie ja i inni też DOŚĆ \!

 9. kora pisze:

  wiec moze powinien Pobiarzyn i Ty Mariusz pojechac do konsula i znimi porozzmawiac… pokazac wszystko przekonac ich i razem odzyskac te dzieci… myslicie iz opieka boi sie iz nielegalnie odebrala dzieci i rekami Konsula probuje sprawe zatuszowac ???

 10. Patryk Ptasniak – Nikt mi nie powie ,że chłopak 17 letni , aresztowany 5 razy za kardzież jedzenia – że policja z Manchester nie informowała konsulatu o tym że polski obywatel siedzi w areszcie ! Powinien się zainteresować dlaczego niepełnoletni polak szlaja się po ulicach , gdzie są jego rodzice etc etc … pownien odesłać chłopaka do Polski – nie zrobił tego ! Chłopak się powiesił , nawet policja i pracownicy szpitala stwierdzili ,że został zaszczuty przez opiekę społeczną ! Są na to świadkowie . Dlaczego Nowotniak i Białek nie interweniowali ? To jest skandal .. takich skandali są setki . Oni nie mogą tak poprostu odejść bez kary , muszą ponieść konsekwencje i my możemy do tego doprowadzić ! Zastanówcie się , oni odejdą i przyjdą inni a czy ci inni będą lepsi ? Jeśli pokażemy obywatelskie niezadowolenie to kolejny , który tu się zjawi będzie wiedział ,że z polonią nie ma żartów – to nie oni mają sobie nas wychować ale my ich .

 11. Sprawa Dziuby – Człowiek pisze do konsulatu pisma , błaga o pomoc i co – a no z nowu to samo jest ignorowany ! Jest aresztowany siedzi 20 godzin w celi bez koca , picia ,jedzenia ale konsula tam nie było ! Pownien się zjawić i zapytać czy wszystko jest zgodnie z prawem , jakby nie patrzeć był zatrzymany polski obywatel !! Ale Białek i Nowotniak mają to gdzieś ! Zachodzi pytanie po jaką cholerę oni tam są ?

  • Michalek pisze:

   To akurat bzdury,nigdzie nie musza sie zjawiac, gdy jest aresztowany polski obywatel. Od zjawiania sie jest adwokat. Dziuba natomiast klamal, nie pierwszy zreszta raz. Klamal, gdy mowil, ze nie przedstawiono mu zarzutu, klamal, gdy mowil, ze odmowiono mu telefonu do adwokata, klamal, gdy mowil, ze odmowiono mu wody, itd.

   Bez koca… ech.

   • Obwiązkiem placówki konsularnej jest udzielenie pomocy prawnej obywatelowi swego kraju na terenie innego kraju -szczególnie jeśli jest aresztowany ! Obowiązkiem policji było poinformowanie konsulatu RP o tym ,że został zatrzymany obywatel RP !Oczym tu dyskutować !

 12. Praca Konsulatu – mam setki sygnałów gdzie ludzie skarżą się na jakość i kulturę obsługi petenta w Konsulacie RP w Manchester – gburowatość , niemiłe to wszystko a ludzi się traktuje jak natrętów ! To każdy wie , kto się tam udał … żadna tajemnica i nie dotyczy to wprawdzie tylko konsulatu w manchester ale chyba wszystkich ! Jedyny konsul RP w UK który zasługiwał na słowa pochwały to był Dietkov i na tym koniec ! Zastanówcie się kogo się wysyła na takie placówki ? Otóż jest to przydział partyjny , wygrywa jakaś opcja i obstawia konsulaty w nagrodę swoimi ludźmi i nie ważne czy oni mają jakieś pojęcie o tym co mają tam robić to jest taki miły spokojny pierdzidołek …a tak w nagrodę ! Ja uważam ,że na takie placówki powinni jechać ludzie – profesjonaliści a nie przypadkowi partyjniacy ! Tutaj samo nieróbstwo może i wyrząda wielkie szkody no przykładów jest masę . Możecie uważać a mnie to nie dotyczy niech się ”drapią dziewczyny” – no dziś cię nie dotyczy ale jutro już może cie dotyczyć i co wtedy ! Sami musimy doprowadzić do tego ,że praca konsulatów i konulów ma być na najwyższym poziomie i to dla nas ! Możemy ich rozliczać za to i patrzeć im na ręce ! Powinniśmy to robić , to nie jest ich prywatny folwark !

 13. kora pisze:

  Czy ci polacy jak Pobiarzyn , dziuba i inni pisali zazalenie do ministra spraw zagranicznych ?

  czy pisali zawiadomieniie do Recznika Praw Obywatelskich ?

  Jesli konsul dziala i pisze przeciwko Pobiarzynowi aby nie odzyskal dzieci wiec moze miec powiazania z opieka spoleczno a to juz prawie korupcja.

  Wiec wedlug mnie pierwsze napisac listy do tych instytuacji ktore sa nadrzedne nad konsulem a pozniej jesli nie dostanie sie normalna odpowiedz – mozna robic pikiete oraz ruszac BBC.

  • tak – Heilsińska Fundacja Praw Człowieka, Rzecznik Praw Dziecka , i kilkanascie innych podobny instytucji – total ignor ! Tak było , oni są na papierze . Katolickie organizacje były proszone o pomoc -zero zainteresowania , portal fronda proszony o pomoc – zero zainteresowania , portal nowy ekran -zero zainteresowania etc etc .. Katolickie Ośrodki Pomocy Rodzinie – jedna wielka fikcja ! Ja sam straciłem tylko na telefony w tej sprawie ponad 1000 f !!! Nie licząc innych kosztów ! Jedyny ksiądz który się ujął za nimi to rzecznik prasowy Diecezji Świdnickiej . JEDYNY !

 14. Jest mordowana polka w Perth , zostają dzieci , ojca mardercę zabiera policja a konsulat RP w Edinburghu nic z tym nie robi ! Konsul w przeciągu godziny pownien być na miejscu i się zainteresować co z dziećmi !! Nie ma go .. a po co . To nie jego sprawa .. nie zainteresował się czy dzieci mają co jeśc , gdzie się podziać ! Jedzie tam ciotka dzieci i zajmuje się nimi .przez 2 dni konsulat nie skontaktował się z ciotką ! Kłamstwo goni kłamstwo .. a jakby to były wasze dzieci !!! Trzeba na takie sprawy patrzeć troszkę z innej strony ! Tak pracują polskie konsulaty za taki stan rzeczy odpowieda głownie Pani Ambasador , przeciez ona jest jak królowa ..; jestem ciekaw co Ona takiego robi dla polonii poza tym ,że jest !

 15. Idą pisma do MSZ i Ministerstwa Sprawiedliwości z konsulatu , wiadomo ,że one idą przez Ambasadę bo taka jest droga służbowa i Pani Ambasador nie zainteresowała się tym nie pokusiła się o to aby skontaktować się z Pobiarzynami ! Przecież Marcin mógł jej udostępnić dokumenty jakie udostępnił nam ! W tych dokumentach jest wszystko – słowo za słowem , krok za krokiem ! Nie nikt nawet nie zajrzał w przysłowiowe kwity ! Kłamie jeden i drugi w temacie aktu urodzenia , przypisują sobie zasługi angielskich lokalnych polityków ! To jest oburzające ! Pownien powiedzieć – przepraszmy zrobiliśmy błąd .. ale go naprawimy ! Z tym ,że do tego trzeba mieć odrobinę honoru ! Szefem konsula jest Ambasador , ja kontaktowałem się w tej sprawie zarówno z konsulatem ( nie dostąpiłem łaski i audienci) oraz z a Ambasadą ..ludzie rozmowa z nimi jest upokarzająca ! Sekcja prasowa polskie ambasady to jakieś ”przypadki” raz kobieta ze mna rozmawia w temacie a następnie na drugi dzień wypiera się w żywe oczy ,że to powiedziała ! No trzeba ich nagrywac za każdym razem bo łżą jak psy ! Kolejna historia z polską rodziną z Londynu – im udało się ukryć dziecko w polsce przez opieką społeczną która chciała im je zabrać – ten dramat nie jest mniejszy od tego przez co przeszedł Pobiarzyn i Rebeka ! Sprawdziłem rolę konsulatu w londynie – brakuje mi słow bo musiałbym zakląć ! SZOK …

 16. kora pisze:

  To jezdzie z papierami do pani ambasador i tak dlugo czekajcie az was przyjmie i pokazcie dokumenty ze konsul dziala na niekorzysc Pobiarzyna, Dziuby, i innych polakow…

  A jesli to nie pomoze BBC i pikieta…

 17. Anca Tudor – proszę mi wyjasnić pewną sprawe – kobieta z opieki społeczej z Bury , która była początkiem kłopotów rodziny Pobiarzyn . Ona odbierała im oboje dzieci .. kobieta , która ma na koncie oskarżenia o rasizm , dyskryminacje .. pomimo to pracuje w urzędzie – kobieta nie zamożna ! JAKIM cudem po skończeniu odbierania dzieci – stać ją było na duży , drogi dom w Londynie ??? Proszę mi to wytłumaczyć !! Skąd rumuńska czy tam włoska emigrantka na stanowisku supervisor – wziela kasę na taki coś ? A ona była nie przy jednej adopcji . Czy konsulat czy polska ambasada wiedziała o tym ? Nie bo sprawą się nie interesowali .. nie interesowały ich dokumenty które Pobiarzyn chciał im przekazać , mało tego – Białek z wielkimi oporami przyjmuje Pobiarzyna dopiero po 2 tygodniach od odebrania dziecka ! Nota bene polskiego obywatela ! Dwa tygodnie w tak ważniej sprawie – musiał czekac ojciec na udiencje !Postawcie się w tej sytuacji , pomyślcie ,że to wy jesteście a to wasze dzieci … dwa tygodnie , podczas gdy była ważna każda godzina !

 18. Takich rodzin jak Pobiarzyn są pewnie setki ! Ja sam mam na biurku akta 7 rodzin , niestety mogłem się zając tylko jedną ! Za co przepraszam ale ja nie dam rady prowadzić aż tylu spraw ! Powiem wam jakie pieniądze wzieła tylko jedna kancelaria prawna przy sprawie Pobiarzyn – 52 000 funtow za 4 miesiące ! I nie zrobili nic !

 19. Marcin Pobiarzyn stracił wszystkie swoje oszczędności , to czego się dorobił przez kilka lat ciężkiej pracy w anglii ! Mało tego mamy trop ,że pomimo że ich nie ma w UK od ponad 2 lat – ktoś pobiera na nich ciągle zasiłki i benefity ! Konkretnie w 5 miejscach anglii – ale to należy sprawdzić ! Rzecz jasna .. to tylko trop ! Rozmawiałem z oficerem Interpolu w tej sprawie , została sporządzona notatka służbowa ale ciągle nic ! Tzw ”adopcje z zachowaniem pozorów legalności” to plaga w UK o tym było już i w parlamencie brytyjskim , o tym się zaczyna dopiero mówić ! Dlaczego sprawa Pobiarzyn jest ważna , bo jeśli ją wygramy to będzie to precedens na który będą mogły się powołać kolejne rodziny !

 20. Proszę zauważyć ,że pomimo to ,że Rebecca urodziła dwoje polskich dzieci – to ciągle jej nie dali polskiego obywatelstwa , a ma ślub cywilny z marcinem !

 21. Rebekę chcieli wysterylizować w więzieniu , rodzina młodego polaka spętana kajdanami , miała zasłoniętę oczy – nigdy nie zobaczyła synka , nie dotkneła .. !! To jest bestjalstwo a Białek i Nowotniak na to bestjalstwo POZWOLILI bez mrugnięcia okiem !

 22. marcinrebecca pisze:

  Szanowni Panstwo trudno mi pisac ,mowic o tym wszystkim i o moim synku emanuelu poniewaz ciagle to przed oczami mam az lzy leca same ale sprubuje byc moze z przerwami w kilku komentarzach bo to nawet slowami trudno opisac

 23. marcinrebecca pisze:

  i do dzis nikt niechce wytlumaczyc dlaczego to robili

 24. To jest bardzo dobre pytanie – dlaczego ? Dlaczego Tudor oszukiwała , dlaczego sędzia nie dopuścił świadków , dlaczego nie było tłumacza ? dlaczego…dlaczego…dlaczego !

 25. marcinrebecca pisze:

  moze zaczne od poczatku tak po krotce moja zona rebecca pochodzi z sudanu gdzie do dzis jest wojna i jest chrzescijanka a tam arabowie od wiekow okupuja tamte tereny wyzynajac maczetami mieszkancow a w szczegolnosci kobiety i dzieci

 26. marcinrebecca pisze:

  tam zaszla w ciaze ze swoja pierwsza coreczka linnie przemiezyla pieszo w kompym ubraniu wiele panstw aby gdzies moc urodzic dziecko bezpiecznie .wskapym ubraniu poniewaz z powodu wojny ludzie nawet jedzenia niemieli a bez butow tylko jakis ciuch aby sie okryc bo trudno i do dzis jest tam o jakies odzienie

 27. marcinrebecca pisze:

  urodzila tam coreczke linnie ,walczyla o kazde pozywienie dla siebie i dziecka i trafila do schroniska onz gdzie wojsko chronilo baze
  i tam wychowywala swoja corke okolo 3 lat zreszta to dokumenty opisuja
  a nastepnie dostala mozliwosc wyjazdu do uk do europy
  to dla niej bylo jak do raju

 28. marcinrebecca pisze:

  tam miala otrzymac dom wszelka pomoc i zasilki do czasy gdy znajda dla niej prace ale trafila jak z deszczu pod rynne po dotarciu do uk ktos zrobil na niej bussines a ona niemowiac po angielsku ich tez nierozumiala bo gdzie miala sie nauczyc jak jej jezyk to dinka a miedzynarodowym w afryce byl arabski

 29. marcinrebecca pisze:

  przydzielono jej kilka mlodych osob w uk 15,16 letnich ale zapomnieli o tlumaczu a tamteo soby zaczely okradac rebecce a jej zasilkow i w krotkim czasie zabrano od niej tez coreczke i zaczeto robic jej procesy sadowe -do dzis nikt niechce wytlumaczyc dlaczego oczywiscie procesy toczyly sie latami zapomniano o tlumaczu i z czego ma zyc rebecca bedaca wtedy jeszcze mlodziutka osoba moze 18 lub 19 lat miala,zabrano jej zasilki ,miala sama jakos sobie radzic i co tydzien lub co dwa uczeszczac na rozprawy sadowe a jak by chcieli to tez np mogli ja wyslac do wiezienia czy gdzie indziej -mogli robic z nia co chcieli niemiala przeciez w uk zadnej rodziny-dlaczego niewyslali ja z powrotem tylko ja tam ponizali??-tez to pytanie zadawalem wieu tamtejszym osobom ale nikt nieczhcial odpowiedziec

 30. marcinrebecca pisze:

  pozniej czyli w 2008 r spotkalem ja w szkole oczywiscie pracowalem rebecca zaczela tez pracowac zylo nam sie dobrze
  zaszla z emanuelem w ciazy ,regularnie chodzila na konrole ciazy ,dobrze sie odzywiala -sa na to dokumenty cieszylismy sie ze bedziemy miec synka do 8 miesiaca az przyszedl dla niej kolejny dramat a dla mnie pierwszy tak duzy

 31. marcinrebecca pisze:

  a mianowicie zabrano ja do wiezienia gdy ja bylem w pracy do wakefield mozna zobaczyc jak daleko to od mancester -mozna sprawdzic odleglosc a nastepnie niepozwolono nikomu ze znajomych ani mnie jej tam odwiedzac -i nikt niemoze wytlumaczyc dlaczego ,tam urodzila mojego synka emanuela ,od razu ukradla go gmina bury i gdzies wywiozla oczywiscie zglosilem to do konsulatu polskiego w manchester ze moj synek -polak urodzil sie i zeby pomogli mi bo nawet niewiem gdzie jest moj synek wtedy obiecano mi pomoc i jak za 3 tygodnie mialem sie zglosic do konsulatu to cos wiecej oni beda wiedziec i pomoga ale rzeczywistosc stala sie inna

 32. marcinrebecca pisze:

  oczywiscie konsulat wcale niezaczol nawet szukac mojego synka -znalazlem go sam gdzie byl -w opiece spolecznej ,dlaczego -do dzis niewiem ?,jezeli tos moglby odpowiedziec bardzo prosze .i oni zaczeli dyktowac warunki ze jesli bede chcial widziec swojego synka to wydziela mi godzine lub dwie albo lepiej zebym go niemusial widziec takie sformulowania byly z bury gminy a jesli chce aby dziecko moze kiedys bylo ze mna to musze chodzic po sadach i sie starac tak tez roblem -sa nato dokumenty

 33. marcinrebecca pisze:

  moj dzien wygladal tak :musialem z jednej pracy zrezygnowac (w tym czasie pracowalem w 2 zakloadach)aby moc zobaczyc synka ktory tez byl przywozony 15 km od miejscowosci gdzie mieszkalem i tylko w godzinie od 9.45 do 10,45 moglem go zobaczyc co tydzien na rozprawy sadowe ktore trwaly po kilkanascie godzin kazdorazowo nikogo nieinteresowalo czy pracuje czy nie
  a jakbym niepracowal to niemial bym nawet co jesc -jezdzenie prawie codziennie po prawnikach-ramsbottom,whitefield,manchester,didsbury,i innych miejscowosciach okolo 30-40 km,jak ustalili jakiegos barrystera ktory mial biuro poza manchesterem tez musialem sie stawic -jesli oczywiscie chcialem jeszcze zobaczyc synka i w dogodnych dla nich czasie-oczywiscie chcialem wiec jezdzilem rozmawialem ,po psychologach,socjologach i wielu innych osobach i urzenikach gminnych oddalonych duza iloscia kilometrow od domu gdzie mieszkalem,pczywiscie jeszcze musialem zalatwiac mozliwosc spotkania z rebecca wwiezieniu -to niebylo latwe ,szukac pomocy jezdzac wzdluz i wszez po wielu organizacjach na okolo angli liverpool,birmingam ,london,no i jeszcze znalezc czas na pojscie do pracy aby miec na podroze i zycie ,cos dla synka kupic,czy rebecci i wyslac jej pare groszy do wiezienia aby mogla cos sobie kupic-a czy dostala czy nie niewiem bo wiezienie odbieralo pieniazki

 34. marcinrebecca pisze:

  gmina poczatkowo wpiala w akt urodzenia mojego synka ze dziecko sie urodzilo imie emanuel i niezostali wpisani rodzice czyli my tylko gmina sie wpisala jako rodzic zglosile to do polskiego konsulatu ale oznajmili mi ze niemoga mi pomoc w tym

 35. zaczelo sie od Tudor i jej chciwosci , to jest bardzo wazny element tej ukladanki a co do konsulatu – potraktowali Marcina jak natrenta a dzis Bialek probuje sie oczyszczac pismami do obu ministrów ! To jest skandal – nikt nie zajrzal w dokumenty a kazdy wierzy Bialkowi na slowo ! Przeciez sa dokumenty zarowno co do sprostowania aktu urodzenia jak tez w kilku innych kwestiach – ile mozna znosic te klamstwa ta oblude ! Zaszkodzili rodzinie i dziecku – teraz niech sie zwyczajnie do tego przyznaja !

 36. marcinrebecca pisze:

  oczywisci udalo mi sie wpisac moje dane i dane mojej zony w akt urodzenia naszego synka jak go odwiedzalem mial rany na ciele ,siniaki ale ja nawet z nim niemoglem pojsc do lekarza bo oni mieli ochrone-bury gmina,oczywiscie zanioslem nowy akt urodzenia do konsulatu polskiego w manchester do pana bialka wraz z dokumentem o paszport z angielskiego home office i bylo tam ze bury gmina wg prawa dostala upomnienie ze niepowinna przetrzymywac mojego synka i ze tylko rodzice czyli my moga tylko wyrabiac dokumenty dla dziecka a nie bury gmina –ten dokument zanioslem do polskiego konsulatu i prosilem o pomoc choc wziscmojego synka i zabrac do mojej rodziny do polski i jak dokumenty mowily ze dziecko jest polskie na to pan bialek odparl ze mam zdjecie do dowoduprzyniesc dziecka tlumaczylem ze nikt niepozwala mi tam ani komorki wniesc ani aparatu -to jak mialem zrobic zdjecie i im przyniesc zaoferowalem nawet im ze jak bede na nastepnej sprawie sadowe to pokryje koszty przyjazdu pana konsula i uczestnictwa w postepowaniu aby pomogl ale bylo tak ze tym razem po wyjciu z konsulatu juz nigdy wiecej mnie tam nie wpuscili-cchyba mieli mnie gdzies no i walczylem dalej az przyjechalismy do polski i po przyjechaniu do polski tez otrzymalem list z konsulatu ze konsulat polski niereprezentuje ani polakow ani polskich spraw za granica

 37. marcinrebecca pisze:

  w tym tez samym czasie wykluczono rebecca[op wyjsciu z wiezienia z mozliwosci pomocy medycznej czy kozystania z lekarza no i rebecca zaszla z nasza obecna coreczka dobrusia w ciazy ktora urodzila tu w polsce a konsulat polski napisal do polski aby nam i to dziecko dobrusie urodzona w polsce odebraly urzedy polskie…..

 38. marcinrebecca pisze:

  od nikogo niedostawalismy ani niedostajemy ani zasikow ani nawet porodowego ani tam ani tu
  to dlczego tak atakuja nasze dzieci?czy cos zlego zrobilismy komu?czemu tak poniewieraja naszymi dziecmi ?czemu je tak niszcza?…

 39. kora pisze:

  Okey macie racje i macie dowody, byc moze konsul nie postaral sie ….. moze laczy go cos z opieka… rozumie ze chccecie i powienien odpowiedziec za to iz wydal klamliwe i negatywne opinie na temat dzieci oraz innych spraw.
  Ale od razu manifestacja ?

  Moze najpierw droga sluzbowa — list do pani Ambsadar- kopia opublikowana na portalu i w mediach

  - jesli to nie pomoze to wtedy MSZ i list do Sikorskiego

  - jesli to nie pomoze Zecznik Praw Obywatelskich

  - jesli to nie pomoze – manifestacja

  Zreszta w chwili kiedy zacznie sie sprawa o odzyskanie reszte dzieci w anglii mozecie go zaskarzyc za glupie i bledne decyzje..

  ale nie od razu manifestacja

 40. januszek pisze:

  Oni odchodza z placowki w Manchesterze, takze ten protest jest spozniony.

 41. romano pisze:

  a moze niech kobieta zostanie konsulem ? Ona bardziej czuje co to stracic dzieci niz ci dwaj panowie ,, wtedy taka pani konsul bedzie bardziej dbala o ludzi w Polnocnej ANglii.?

 42. ola pisze:

  Czy konsul ma swoja rodzine i dzieci ? moze jak bym mial wiedzialby co to opieka nad dzieckiem ? co to strata dziecka znaczy dla kazdej rodziny i wtedy bronil by bardziej rodzin polskich w uk ?

 43. krzys pisze:

  wedlug mnie konsula powinni ludzie mieszkajacy na miejscu powinni wybierac w wyborach wteyd by taki konsul wiedzial co potrzeba polonii a nie przyjezdza jakis tam czlowiek mianowany z warszawy i nie wie co sie dzieje i kreci sie jak mlody na unitarce,,

 44. Zażółkiewiczek pisze:

  Szanowny Panie Redaktorze AMSz.
  Ton tego artykulu, jak rowniez innych, wskazuje na to,ze szuka Pan sensacji, a nie skupia sie na tym, co tak naprawde jest wazne. Obiektywizm. Tego wymaga sie od prawdziwego dziennikarza. W Pana publikacjach az roi sie od zawisci, ublizen i innych tego typu cech, ktore niestety nie swiadcza dobrze o nas, Polakach. Czyzby mial Pan jakies nieprzyjemne doswiadczenia w przeszlosci i teraz tylko szuka dziury w calym?
  Poza tym, bledy, bledy, i jeszcze raz bledy.
  Myslalem, ze czlowiek, ktory byl kiedys zwiazany z naszym rejonem, bedzie lepszym dziennikarzem. To jest wrecz przykre, co Pan tutaj robi. Chyba jednak UK “miodem i zlotem plynaca” nie sluzy Panu…skoro tylko szuka Pan sensacji i niczego innego poza tym.
  Konsulat- zly. Tragedia- tam, oszustwo- gdzie indziej, ZUS- tez nie jest dobry.
  Czy znalazlby Pan cokolwiek optymistycznego,a przede wszystkim obiektywnego?
  Chyba do tego zobowiazuje etyka dziennikarska, prawda?! A Pan szczyci sie tym,ze nalezy do International Press…

  • Zostały bezczelnie odebrane polskie dzieci a Nowotniak z Białkiem palcem nie kiwneli aby je ratować – grzeczne ”załatwianie” sprawy nie pomogło – grzeczność się skończyła ! Teraz jest zasada taka: jest wina będzie i kara ! Proszę powiedzieć o etyce matce co płacze za córką i synem – dzień w dzień a te dwa barany się śmieją !! Mnie proszę nie pouczać to nie ja doprowadziłem do tej tragedii , to nie ja zignorowałem sprawę Patryka Ptasniaka , który się powiesił to nie ja !! Takich rodzin jak Pobiarzyn i takich zaniedbań ze strony patałachów z konsulatu czy ambasady sa setki ! Ludzie ich powinni na taczkach wywieźć ..co do moich błędów – to je da się szybko poprawić , jednym kliknieciem myszy ! A ich błędy też da się tak naprawić ? Pytanie retoryczne ..oburza się Pan nie na to ,że ktoś nasrał ale na to ,że ktoś pokazał gdzie jest gówno ! Gratuluję etyki ! Przygadał kocioł garnkowi .. ja nie tworzę rzeczywistości , ja ją opisuje , to nie ja morduję , to nie ja kradnę to nie przezemnie płaczą matki po swych dzieciach , gdzie nikt nie wie gdzie one są a czy nawet żyja ! Więc swoje żale proszę kierować pod innym adresem !

  • Marcinek pisze:

   Sluchaj pan. Jak pan nie wie co Sie dzieje w Anglii Niech pan poprostu cicho siedzi pod miotelka. Tutaj polacy naciagaja innych, lamia prawo, oszukuja ludzi , panstwo na benefity, podaja sie za prawnikow oraz robia imprezy bez pozwolen jak sroka. Handluja lewym piwem, fajkami i traca dzieci. Wiec nie pisz pan glupot jak poprostu sie pan nie zna i zakmnij sie. Bo ktos w koncu zaczal o tym pisac. A jak By pan stracil dzieci, albo niby prawnik naciągnął pana na 2500 funtow, to na kolanach By pan przyszedl na polscott prosic o pomoc. Wiec nie strugaj ważniaka.

 45. Rozumiem ,że ZUS się Panu podoba ? To gratulacje !! Świetne poczucie humoru , w dodatku ja nie jestem z Żółkiewki – nie jesteśmy ziomalami – bez urazy !

 46. Zażółkiewiczek pisze:

  Czy mi się coś podoba czy też nie, to już moja sprawa.
  I chyba nie do końca zrozumiał pan moją ‘wypowiedź’,'panie redaktorze’.
  To ja panu gratuluję podejścia do życia.
  A w Krasnym Stawie co niektórzy nadal miło pana wspominają. Dobrze, że oni nie czytają tych artykułów.
  Nie można być aż takim zawistnym i tak bardzo na nie. Trzeba być przede wszystkim obiektywnym, gdyż każdy kij ma dwa końce, prawda? A nie tylko jeno spojrzenie na sprawę. A tego chyba wymaga bycie członkiem International Press…

  • Po 1 Krasnymstawie po 2 niech sie Pan zainteresuje Zolkiewka a szczegolnie wojtem i komendantem waszej policji bo jest czym ! Krasnystaw was jakos szczegolnie nie uwaza o ile dobrze pamietam walczyliscie o to aby nie byc w naszym powiecie a w zamojskim . Sami nigdy nie wiedzieliscie co chcecie .. a wypowiedz pana nie jest w tym temacie przedmiotowa ! Chodzi bowiem o konsuli co to obornik na gumiakach ciagle maja a Panow udaja ! Moze niech sie Pan skupi na temacie a jak nie to zapraszam na forum tam moze Pan mazac co Pan zechce !!

 47. Antos pisze:

  Nie wierze ze to zrobicie !

 48. Antos pisze:

  To pewno zarty !

 49. on pisze:

  Przejdzcie Sie do konsulatu w manchester. Kolejki , i straszny zaduch jak By oszczedzali na klimatyzacji.

 50. janusz pisze:

  Dobrze ze o tym piszecie. Urzednicy musza miec kontrole przez niezalezne media. Inne media siedza na garnuszku wiec sa cicho.

Dodaj Komentarz

Dodaj Komentarz
*

PolScott24™ © 2013
Kopiowanie materiałów z Portalu tylko za zgodą redakcji!