3

POMÓŻMY KSIĘDZU !!!

KSIĄDZ HENRYK HAWRYSZCZAK

Piszę w imieniu Księdza Henryka Hawryszczaka, który oprócz nagłośnionych przez media nie tylko łódzkie problemów, z jakimi się musi borykać (Express z dnia 25 listopada 2013r. reportaż “Bezdomny Ksiądz z Łodzi”, pod takim samym tytułem reportaż TVN, TVN 24, TVP 2, TV Polsat, TV Omega i inne) nie zwrócono uwagi na fakt podstawowy, że bezdomny ksiądz nie może dostać się do lokalu przy ul. Lublinek 37 w Łodzi, w którym jest zameldowany, bo podnajemcy go nie wpuszczają.   -   Prawo własności… Uzasadnia to bzdurną argumentacją, bo twierdzi, że … przestępcy nie mieszkają w miejscu przestępstwa. Tak więc tylko w Polsce firmy takie jak B&M Profesional Care może bezkarnie łamać Prawo.

.
Piszę jako przyjaciel Księdza Henryka,który uznany przez Urząd Miasta Łodzi został odznaczony odznaką “Zasłużony dla Miasta Łodzi” i… pozostawiony na…ULICY. Ksiądz Henryk, pomimo tak ciężkiej sytuacji (a jest po szóstym zawale serca) nadal nie rezygnuje z pracy społecznej. Udziela się setkom osób. Obecnie ma bardzo poważne problemy, bo Urząd nie daje mu żadnego lokalu, a ZUS od czerwca nie wypłaca mu emerytury!!! Ma swoje biuro (pokoik), za który nie ma za co go opłacić, bo absolutnie wszystko, co robi dla ludzi (najwięcej dla biednych, bezdomnych,rodzin niepełnych, bezrobotnych, osób chorych, porzuconych dzieci) – pomaga im NIEODPŁATNIE. Działa w Stowarzyszeniu Charytatywnym “Słuchaj Swego Serca” w Łodzi, przy ul. Al. Kościuszki 48 (kod 90-427),gdzie przyjmuje ludzi nawet do 23,00. Pogrzeby również prowadzi za darmo, tak jak i udziela wszystkich Sakramentów nieodpłatnie, bo jego zasadą jest – jak twierdzi, że: “Sakramentami się nie handluje”!

.
Wymaga pomocy, ale – szczególnie w Łodzi, gdzie jest największe bezrobocie – jej nie uzyskuje. Żyje na skraju nędzy, ale potrzebujących nie opuści – jak twierdzi.  Przykro mi, że zwracam się o pomoc, Ksiądz Henryk nigdy nie unosił się ambicja, zawsze pokorny, łatwo dostępny, bezpośredni, nie chce myśleć o sobie, a jedyne koncentruje się na osobach wymagających pomocy. Kto Mu pomoże?… Rządzący Łodzią są głusi i niewidomi, i uznają, że nie ma problemu,… a ksiądz?1 A ksiądz mówi, że przy takiej polityce MUSI ŻYĆ Z PRZYZWYCZAJENIA!,  bo na zrozumienie Urzędów nie można liczyć, tym bardziej na ich pomoc.Zapraszam to internetu i obejrzenia krótkich reportaży z TVN 24 lub TVN po wpisaniu wspomnianego już tytułu “Bezdomny ksiądz z Łodzi.

.
Ośmielam się prosić  o konieczną pomoc dla księdza, który na początku roku 2014 ma poddać się operacji serca. Na konto stowarzyszenia – pomimo próśb do osób bardzo dobrze sytuowanych – pomimo podania nr konta 71154012452056480352840001 nit nie wpłacił nawet złotówki.Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a ksiądz Henryk gdzie je spędzi?… Polecam księdza Henryka     Bogu Miłosiernemu. Ksiądz Henryk dzieli się ze mną chlebem i tym, co zdobędzie, ale ja nie mam możliwości mu pomóc. Piszę ze strony księdza Henryka na użyczonym komputerze. i WOŁAM… POMÓŻCIE!!!

.
Podaję nr konta Stowarzyszenia “Słuchaj Swego Serca”, w którym pracuje i przyjmuje Ks. Henryk 71154012452056480352840001 Oczekuję odpowiedzi. Z bożym Błogosławieństwem i życzeniami świątecznymi…Paweł. Szczęść Boże wszystkim ludziom dobrej woli i prawego serca.

 

Print Friendly
Kategoria: Artykuły, Breaking News Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

3 Komentarzy

  1. Alex pisze:

    Byl kiedys taki Chmielowski – Brat Albert – cyt :-” Ale co my damy do tej zupy bracie , pyta kucharka , na to Chmielowski , niech pani ja zakrasi odrobina MILOSCI ” taka przyprawa musi smakowac , polecam materialy na temat Brata Alberta !

  2. Gregor pisze:

    Zdecydowanie apel powinien być skierowany do Watykanu – wszak każdy ksiądz to przede wszystkim obywatel Watykanu – a bogactwa watykańskie zdecydowanie odbierają od możliwości “kwesty od wiernych” na rzecz tegoż księdza. Problem stary jak Kościół Katolicki – są równi i równiejsi – widocznie ww. ksiądz jest wśród równych albo nawet banitów. Nie dałbym na pomoc ww. grosza – jeżeli uznaje, że dzieje mu się krzywda – pieszo niech idzie do Watykanu – manifestując krzywdę i dając świadectwo wiary, jak czyni to tysiące świeckich pielgrzymów, którym państwo polskie odebrało nawet nadzieję, a Kościół Katolicki ich namazał banicją – bo tak wygodniej! Apel jest chybiony a ksiądz na tyle zmanipulowany, że zamiast iść do “swoich” zaczyna prosić o pomoc tych, którzy nie mają nawet na swoje dzieci.

Dodaj Komentarz

Dodaj Komentarz
*

PolScott24™ © 2013
Kopiowanie materiałów z Portalu tylko za zgodą redakcji!