Ogólna liczba odwiedzin:
8 593 519
0

STARBUCKS NIE PŁACI PODATKU !!

KOLEJNY ”INWESTOR” ŚWIĘTA KROWA !

Przez okres 14 lat działalności na terenie UK zapłacili  tylko 8.6 miliona funtów podatku !! Przez ostatnie 3 lata  ani pensa ! Rekordowe zyski osiągneli w 98 roku zarabiając na czysto 3 miliardy funtów , w zeszłym roku zarobili 377 milionów funtów , w tym roku już 398 milionów funtów i jakoś nie widzą potrzeby płacenia podatków ! A mówi się ,że w życiu pewne jest tylko  śmierć i podatki – czyżby ? Amerykańska firma jest wyceniona na 25 miliardów funtów , potężny koncern chroniony przed fiskusem !

Ale czy tylko oni ? Costa  ma podobne wyniki i też jakimś cudem unika HMRC jak diabeł święconej wody ! O kryzysie mowy być nie może  bo Starbucks w roku podatkowym 2011 odnotował pokaźny  wzrost do roku ubiegłego , no to więc gdzie te podatki , no podatki w UK muszą płacic tylko ci frajerzy , którzy nie mają  dobrych i kreatywnych księgowych oraz prawników . Dochodzenie przeprowadzone przez  reporterów z Reuters Agency dowodzi ,że podobne praktyki firma z ameryki prowadzi też w innych krajach , a UK nie jest  tu niczym nowym .

Michael Meacher :-” Gra jaką prowadzi Starbucks jest niczym innym jak ordynarnym łamaniem prawa , łamaniem zasada płacenia podatku korporacyjnego i wielu innych ” , według dziennikarzy  amerykanie handlujący kawą powinni zapłacić w tym roku do budżetu  HMRC  33 miliony funtów tytułem podatku ! Jednak na to się raczej nie zanosi ! Podobna sytuacja z McDonalds – 26 milionów funtów podatku i nie widać nawet pena !

Google zarobiło w UK 2.6 miliarda  funtów , a zapłaciło tylko 238 000 funtów podatku , podczas gdy powinni zapłacić 175 milionów ! Jimmy Carr :-” To nie tylko przekręt ,ale też moralne przestępstwo względem innych podatników ” . Sprawą podatków ma zająć się osobiście premier David Cameron – któryś tam już  raz  z kolei , i pewnie jak poprzednio bez większych  rezultatów !

AMSZ

 

 

 

Print Friendly
Kategoria: Artykuły

Dodaj Komentarz

Dodaj Komentarz
*

PolScott24™ © 2013
Kopiowanie materiałów z Portalu tylko za zgodą redakcji!