Ogólna liczba odwiedzin:
8 593 519
52

USUWANIE EMIGRACJI – UK

”BAJKI” STAJĄ SIĘ REALNE !

PO lonijne media i domorośli znawcy polityki brytyjskiej chóralnie wyśmiewali wszystkich tych którzy dwa lata temu ostrzegali emigracje polską w UK przed tym co teraz się dzieje ! Wszyscy jak jeden pękali ze śmiechu czytając tudież słuchając wypowiedzi prof.Moszczyńskiego , naszego portalu  i wielu innych którzy w atmosferze kpin postanowili nie robić nic !

Była mowa o frakcji w parlamencie brytyjskim Westminster , frakcji anty- unijnej i anty -emigracyjnej , dziś owa frakcja zwana ”banitami” liczy prawie 190 parlamentarzystów ! Zamilkli owi znawcy i propagatorzy tezy – nic nam nie grozi- w chwili gdy okazało się ,że jednak grozi !!

Pomimo ,że pozostałych poglądów profesora Moszczyńskiego nie podzielam – partia pracy- to w tym jednym zagadnieniu nie mylił się wogóle !! Zarówno nasz portal jak też profesor Moszczyński , ostrzegaliśmy przed zjawiskiem odchudzania emigracji - co stało się faktem !! Ostrzegaliśmy przed odchudzaniem emigracji z kajów UE  , co staje się faktem na naszych oczach !! Premier Cameron postawił się czerownym frakcjom unii , to wiemy , został zepchnięty na margines europy przez niemcy i francję , to wiemy , brytyjczycy zarządali referendum w/s  wyjścia  UK z  UE !! To już  wiemy !

Wiemy też ,że takowe referendum odbędzie się w 2014/15 roku ! To już  wiemy wszyscy , ja się pytam gdzie są dziś publicyści forumowi z  glutem pod nosem którzy tak naśmiewali się z tych którzy przed tymi krokami ostrzegali – nie ma ich ? Gdzie jest PR  ambasady i konsulatów  z emitowej huczy .. londynków , cooltury  etc  etc … znikneli ! To przypomina sytuacje diabła który wyprowadza durnia na tory przed pociąg a sam spier….. w popłochu !

Co się stało jeszcze , otóż  Parlament Brytyjski zyskał na grze z unią i dostał przyzwolenie na odchudzanie emigracji z terenów  UE  !! W przeciągu 2 lat zostanie dokonana selekcja emigracji min – polskiej i PO lskiej na terenie Zjednoczonego Królestwa , osoby które miały choćby najmniejszy konflikt z prawem  – będą musiały opuścić  Wielką Brytanię , osoby nie mogące się same utrzymać i nie uzyskujące zarobków przewidzianych w projekcie parlamentarnym – będą musiały wyjechać  z UK ! Mało tego , zostanie ograniczony pobyt osób z nadmierną liczbą dzieci i korzystających z benefitów ! To nie dotyczy tylko emigracji spoza  UE , jest tu mowa o emigracji z UE !!

Każdy kto nie posiada  karty rezydenta i nie ma dobrej i potrzebnej dla gospodarki  brytyjskiej pracy – może  zacząć  myśleć  o pakowaniu ! Pisałem 10 razy o tym aby składać  wnioski na rezydenturę , pisał o tym profesor Moszczyński , krzyczał  tytułami – WSZCZYNAM ALARM DLA POLONII-  nikt nie słuchał , teraz  posłuchacie  ale w autobusie polonia do  polandu  !

Bruksela zaakceptowała plan rządu z londynu pod nazwą  – Balance of Competence Review- https://www.gov.uk/review-of-the-balance-of-competences . Żarty się skończyły , ci którzy uwierzyli emito , londynkowi , i innym  PO papranym mediom na wyspach – niech im podziękują za  to ,że wystawili ich pod nadciągający pociąg  i to  relacji POŚPIESZNEJ !

Selekacja  Home Office  w/s emigracji unijnej ma trwać dwa lata , macie 2 lata , niektórzy nawet tego nie  – aby pozyskać kartę  rezydenta ! Albo spakować się i czekać na pismo z Home Office  pod tytułem  - fuck off ! W obronie polonii wystąpił do rządu parlamentarzysta Stephen Pound z okręgu North Ealing , wysłał on pismo do ministra d/s emigracji Marka Harpera z zapytaniem co będzie z polską emigracją  z okresu 2004/2013  .. odpowiedzi brak , można się domyślać czemu !

Nie jest tajemnicą  ,że  jako pierwsi polecą  zasiłkowcy , bezdomni , oraz  ci co pracować nie mogą  z jakiś tam względów , następnie  ci co mieli konflikt z prawem – obojętnie jaki ! Raz jeszcze  powtórzę  – składajcie jak najszybciej wnioski o rezydenturę , i to jak najszybciej , nie słuchajcie PO lonijnego medialnego bełkotu , bo wrócicie na łono tuskolandu gdzie będziecie  pracować  za 1300 zł - O ILE  NAWET TAKA PRACA  SIĘ  ZNAJDZIE !  Dodać chcę jednak coś pozytywnego , referendum w/s niepodległości Szkocji ma odbyć się w 2014 roku , referendum w/s  wyjścia  UK z UE  na przełomie  2014/15  więc  szaleństwo brytyjczyków  , polskich szkotów może  ominąć  ,ale to dotyczy tylko polaków w szkocji , polacy w anglii i walii mają  czego się obawiać  i to już nie są  żarty !!

Andrzej.M.Szumiło

ps- Tylko biura z certyfiktem mogą występować  o kartę rezydenta , nie dajcie się nabierać  oszustom i kanciarzom – rządajcie dokumentu od biura  lub podającego  się  za takowe biuro cwaniaka ! Uzyskanie takiego zezwolenia wymaga wielu zabiegów , na terenie  UK są tylko dwa  polskie biura  które  takowe posiadają !!!!

Print Friendly
Kategoria: Artykuły, Breaking News, Polonia na Świecie, Sprawa dla Polscott

52 Komentarzy

 1. Wszystkie ministerstwa UK zaangazowane zostaly do selekcji , sady , prokuratury,policja … dane emigrantow z Polski,Litwy,Lotwy,Estonii,Slowacji,Portugalii,Hoszpanii … dane osob ktore staly przed sadami , mialy konflikt z prawem , pobieraja zasilki , benefity , renty, nie majace pracy -zarejestrowane w job centre- dane tych osob sa juz gromadzone i te osoby moga spodziewac sie nakazu opuszczenia , skrocenia prawa pobytu na trenie UK !! Zarty sie skonczyly , dwa lata i szlus !

  • ktosiek pisze:

   W tedy gubisz paszport dowód i mówisz że nie pamiętasz skąd jesteś. W takiej sytuacji nie mogą Cię wykopać bo nie wiedza skąd jesteś. Tak robią emigracja z państw poza UE

 2. Rozwiazaniem moze byc prowadzenie biznesu i wiza biznesowa , ale tutaj trzeba miec biznes ktory jest wazny dla lokalnego rynku , biznes ktory daje miejsca pracy , w innym przypadku nikt tego faktu nie bedzie bral pod uwage ! Karta rezydenta moze uchronic przed nakazem opuszczenia wysp tylko te osoby ktore nie zlamaly prawa !

 3. Tomasz pisze:

  To nie realne! Ale życzę powodzenia panu Cameronowi! Jeżeli potrafi rozwiązać taki problem – który jest oparty o prawo unijne!

 4. Tomasz pisze:

  Nie można straszyć paleniem na stosie – jak stosy są nieralne!

 5. Mariano Poloniano pisze:

  czytamy londynka->;)
  co sie stanie z tymi ktorzy maja tutaj mieszkania, domy? czy monarchia wyplaci pelne swiadczenia emerytalne legalnie pracujacym imigrantom? czy monarchia splaci nieruchomosci gdy bedzie i migrantow wykopywac?
  nie mam przeciwko wyrzucaniu nierobow, beneficiarzy, nieobywateli zajmujacych mieszkania socjalne, karanych za przestepstwa podatkowe i karne 5+. Zycze im powodzenia.

  • Nikt sie tym nie bedzie interesowac , przyjdze pismo z Home Office nakazujace opuszczenie UK i to tyle , poleca kontakt z profesorem Moszczynskim , jakby nie patrzec on jest najbardziej zorientowany , zreszto wystaczy posluchac co mowil w BBC radio 1 … tam jest wszystko , jak do tej pory nie pomylil sie nawet na jote , to co mowil stalo sie lub zaraz sie stanie !

 6. Pisalismy o tym ponad rok temu , dalismy ponad 10 materialow , nagrania , programy z BBC , wypowiedzi politykow , mowilismy ze ludzie skladajcie wnioski na rezydenture !! Nikt nie sluchal bo londynki czy emitownia mowila inaczej , no …. to teraz was wyprowadzili na prosta !! Macie gora 2 lata ! Max .. i zaczna sie repatriacje !

 7. Tutaj jest kontakt do Stephena Pound – http://stevepound.org.uk/stevepound/contact/ zadzownic i zapytac samemu !!!!

 8. Prof.Wiktor Moszczynski kontat na google , zadzwonic i samemu zapytac , poczytac to co juz rzad ujawnil – https://www.gov.uk/review-of-the-balance-of-competences

 9. krzysztof pisze:

  moze sie nie znam ale niedoczytalem tam niczego odnosnie wyrzucania kogokolwiek czy weryfikowania /right to stay/

  • Ok zalozcie rozowe okulary i czekajcie jak barany prowadzone na rzez , podalem wam kontakty do osob ktore sa najlepiej zorientowane w tym temacie – zadzownic i zapytac ! Albo najlepiej idzicie do redakcji londynka i cooltury tudziez emito oni was uspokoja i powiedza ze w szystko bedzie cool ! No to poczekajmy i niebawem zobaczymy !!!

 10. Jakub pisze:

  Proste trzeba zrobic rezydenture

 11. krzysztof pisze:

  Tak mogą brzmieć nagłówki wszystkich brytyjskich gazet i dzienników o ile sprawy będą się toczyć tak jak toczą się teraz. Niechęć Brytyjczyków do Unii wzrasta. W obliczu tego coraz częściej pojawia się w moich rozmowach ze znajomymi pytanie czy Wielka Brytania opuści Unię Europejską.

  Niektórzy pytają mnie wprost: co z nami będzie? Wyrzucą nas? Trzeba będzie ubiegać się o wizy? Jak mogę się przed tym zabezpieczyć? Co robić? Osobiście zawsze staram się uspokajać znajomych przerażonych taką perspektywą, choć przyznaje, że czym częściej o tym rozmawiam tym częściej czuję rosnący niepokój- tym bardziej, że przymierzam się do zakupu nieruchomości. Gdy dorosły człowiek decyduje się na taki krok chce mieć pewność, że nie będzie zmuszony do pospiesznego pakowania walizek za kilka lat…

  Zanim zniechęcę mniej wytrwałych czytelników długością artykułu chcę podkreślić, że w mojej opinii wyjście UK z Unii jest mało prawdopodobne- przynajmniej nie w ciągu najbliższych 5-10 lat. Dlaczego mam aż tak wielką pewność? Postaram się wyliczyć najważniejsze argumenty, a dla uzupełnienia treści postaram się także rozwinąć wizję czarnego scenariusza- wyjścia UK z Unii. Zacznę jednak od argumentów, które skłaniają mnie do przekonania o małym prawdopodobieństwie groźby wyjścia UK z UE.

  Po pierwsze: koszt takiej operacji dla gospodarki byłby przeogromny i skończyłoby się to koszmarnym kryzysem i ucieczką kapitału. Prócz ucieczki kapitału doszłoby także do ucieczki siły roboczej i spadku wruchu turystycznym. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że spadłby także eksport do krajów Unii co spowodowałoby spadek ilości miejsc pracy.
  http://www.telegraph.co.uk/news/politics/9687422/Leaving-the-EU-would-be-an-economic-disaster-Ken-Clarke-has-said.html

  Po drugie: Hasło wyjścia z Unii rzucają głównie populiści i skrajna prawica reprezentowana przez BNP i UKIP. Robią to by przyciągnąć do siebie elektorat głównych partii: elektorat zniechęcony europejską biurokracją, ograniczeniami i tym, że UK jest płatnikiem brutto. Jednym z głównych haseł UKIP jest to, że UK wpłaca do Unii 50 milionów funtów dziennie http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=zupKS1IXk-k#t=107s i nie otrzymuje praktycznie nic w zamian. UKIP przemilcza jednak, że wpływy z eksportu do Unii znacznie przewyższają koszty składki. UKIP zapomina, że brak wiz przyciąga do Londynu, Szkocji i innych miejsc w UK tysiące turystów z całej Europy. UKIP zdaje się zapominać, że obciążenie brytyjskich produktów cłami zmniejszy sprzedaż, zatrudnienie, dochody firm oraz krajowego budżetu.

  Po trzecie: decyzja o wyjściu z Unii MUSI być podjęta w gabinetach politycznych- czy to poprzez decyzję parlamentu czy to poprzez decyzję o rozpisaniu referendum w tej sprawie. Problemem zwolenników wyjścia z Unii jest to, że Unia Europejska ma zbyt wielu “fanów” w najwyższych kręgach głównych partii politycznych. Opozycyjna Partia Pracy jest otwarcie proeuropejska. Partie rządowe: Lib-dem także jest proeuropejski. W głównej partii rządowej- jedynie mniej znaczący politycy są za oddzieleniem się od Unii i zacieśnieniem współpracy w ramach Commonwealth (państwa byłego Imperium Brytyjskiego)- głównie z tego powodu politycy ci są nazywani „back bench” (tylna ławka). Antyeuropejskie “tylne ławki” u Konserwatystów mają jednak zbyt mało głosów w Parlamencie aby doprowadzić do referendum. Właśnie- referendum.

  • ktosiek pisze:

   Jeśli UK będzie robić dobre produktu to eksport nie ucierpi, jeśli wprowadzi lepsza politykę podatkową to żaden przedsiębiorca z UK nie ucieknie. A jeśli chodzi o turystów, to na Boga wiza jeszcze nikogo nie odstraszyła, przykład Australia na brak turystów nie narzeka a prawo emigracyjne ma ostrzejsze niż USA

 12. krzysztof pisze:

  Co do emigrantów w Polski: istnieje kilka możliwych scenariuszy.

  Wyjście pierwsze: rząd przyznaje nam wizy pracownicze na podstawie tego czy płaciliśmy podatki albo kiedy wystąpiliśmy o NI;
  Wyjście drugie: rząd wyznacza termin w którym Polacy w UK muszą wystąpić i zdobyć obywatelstwo lub opuścić kraj;
  Wyjście trzecie: rząd wymyśla inny sposób pozwalający Polakom pozostać w granicach Wielkiej Brytanii tak aby nikogo kto pracuje i uczciwie płaci podatki nie zmuszać do wyjazdu.
  Wyjście czwarte: rząd nakazuje nam opuszczenie wysp. O ile pierwsze scenariusze są jak najbardziej możliwy to ostatni jest całkowicie niemożliwy.

  Podkreślam- całkowicie niemożliwy. Jeśli poszukacie w historii podobnych zdarzeń- znajdziecie ich bez liku. Władza niesiona populistycznymi hasłami, że emigranci odbierają tubylcom chleb nakazuje emigrantom opuścić kraj. Emigranci wyjeżdżają zabierając swój dobytek, pieniądze, energię do rozwoju, pozytywny wpływ na lokalne społeczności. Kończą się dochody podatkowe, następuje załamanie gospodarcze:

  a/ na rynku nieruchomości- emigranci opuszczają wynajmowane domy, a także przestają kupować nowe domy więc traci przemysł budowlany, landlordzi, agencje mieszkaniowe i wiele innych firm z tym sektorem powiązanych. Natychmiast zmniejszają się wpływy do budżetu z podatków; spadają ceny mieszkań i wynajmu zmniejszając dochody landlordów i firm budowlanych; pojawia się więcej niszczejących pustostanów, które negatywnie wpływają na ceny okolicznych nieruchomości; załamanie rynku wynajmu może prowadzić do zwiększenia ilości „złych kredytów” mieszkaniowych;
  b/ na rynku pracy- emigranci odchodzą z pracy więc puste miejsca trzeba kimś obsadzić- skoro emigranci pracują tam gdzie tubylcom się nie chce to jedynym sposobem na zapełnienie luk jest podniesienie płacy lub ograniczenie/likwidacja produkcji. Przy zatrudnieniu po wyższych kosztach wzrastają koszty produkcji,Absolutnie każdy przypadek wyrzucenia emigrantów z kraju w historii kończył się tak dla rządzących jak i samego kraju TRAGICZNIE. Mówię tu o zamieszkach, niekontrolowanej inflacji, czołgach na ulicach itp. Anglicy są zbyt pragmatyczni by zdecydować się na wyrzucenie jednej z najpracowitszych mniejszości z kraju. Dlatego wydaje mi się, że nie ma się czym martwić, a cały temat to efekt tego, że jest nam tu bardzo dobrze i na siłę szukamy czegoś co da nam powód do narzekania i martwienia się… Wydaje mi się, że my Polacy po prostu lubimy mieć się o co martwić…

  • ANIA pisze:

   PANIE KRZYSIU DOSTANIE PAN LIST DO DOMU ZEBY SIE PAKOWAL I TAK SIE SKONCZY, UNIA DALA ZIELONE SWIATLO. NIECH PAN JUZ DA SPOKOJ – ANGLIA SIE NIE PRZEJMUJE NICZYM.

   • krzysztof pisze:

    przy okazji mieszkam w glasgow ,a nie w angli,a jesli dostane taki list to ok zostawiam wszystko i papa,tylko ciekawe co z moimi rachunkami,telefony,gaz,prad,ktos mi podaruje?no i w skali kraju ilu bedzie takich niezaplaconych rachunkow,zerwanych kontraktow?

    • Robert32 pisze:

     Hah bo ty myslisz ze rzad Camerona sie przejmie twoimi rachunkami daj spokoj. Dwa lata temu jak byl kryzys bankowy miliardy wpompowali w banki a ty wyskakujesz z 200 funtami:)

 13. Farage jest juz 3 sila polirtyczna w UK , kto temu zaprzeczy ? Konserwatysci maja dosc ponizania w UE , maj dosc komuny Barosso i jego towarzyszy , od 2 lat frakcja ”banitow ” w parlamencie UK zwieksza sie !! Referendum bedzie rozpisane bo to juz jest zapowiedziane przez rzad , od 2010 roku ograniczono wizy dla emigracji spoza UE do 10 000 rocznie ! Szef Parti Pracy 2 tygodnie temu mowil o ograniczeniu emigracji z UE !!! mowil to jawnie i publicznie , wiec zwolennikow redukcji emigrantow z ue jest wielu w tym opozycja ! Ich argumenty to wysoka przestepczosc wsrod emigracji , dla przykladu od 2004 do dzis polacy zostali skazani w procesach karnych az 60 000 razy !!! Glosne mordy jak rodziny Massaro , milczenie srodowisk polonijnych , nikt nawet za to nie przeprosil ! Inne argumenty to przekrety z benefitami o czym dobitnie mowila minister May , podajac za wzro polakow , dzieci w polsce , ojciec na wyspach a zasilki ida do polski ! Byly podawane liczby w dziesiatkach milionow funtow ! Dodatkowo szalejace bezrobocie w anglii i walii … maja argumenty i wiekszosc tych argumentow dali im sami emigranci !! Przestepczosc litewska na terenie anglii i mowa o londynie , manchester.liverpool , peterborough .. skargi brytyjczykow na zachowania emirantow !Brak debaty srodowisk emigracyjnych w tym temacie jak temu zapobiec … nikt na ten temat wogole nie rozmawia ! Teraz unia daje uklon eurosceptykom w sprawie emigracji , zrobie z nimi co chcecie ale zostancie w UE … takie jest przeslanie , teraz to sie realizuje ! Nie ma brytyjczyka ktory nie jest wsciekly na emigracje , jej wielkosc i przestepczosc !!

  • W traktacie akcesyjnym jest mozliwosc wprowadzenia zostrzen gdy sytuacja ekonomiczna lub polityczna kraju czlonkowskiego tego wymaga ! Tak samo w traktacie z Shengen , istnieje mozliwosc wprowadzenia kontroli granicznej w sytuacjach wyjatkowych co tez sie dzialo w tym roku ! Brytyjczycy twierdza ,ze taka sytuacja nastapila , zeich ekonomia nie pozwala na dalsze przyjmowanie i utrzymywanie emigracji na terenie uk , w szczegolnosci tej ktora drazy kieszenie instytucji zasilkowych , lamie prawo i obyczaje , jest w sektorze bezdomnosci , nie ma srodkow na utrzymanie , przeciez UE zgodzila sie na wydalanie ob.UE z UK w sytuacjach wloczegostwa , bezdomnosci i pozostawania bez pracy i utrzymania – to juz mozna i to juz jest robione od 2011 roku !

 14. krzysztof pisze:

  mysle ,ze zmiany sie szykuja a to odnosnie emigracji rumunskiej ,i dlatego tyle krzyku bo wiedza czym to grozi a wiec znalazly sie nagle dyrektywy unijne zezwalajace na przyjmowanie gosci z ue,przykladem jest francja gdzie podstawiono wagony kolejowe i wysiedlono obywateli unijnych a ich domki zaorano

 15. To nie tylko prof.Moszczynski , podobnych prognoz jak widac trafionych bylo w zeszlym roku setki !

 16. Jeszcze kwaitek do czerwonego ogrodka profesora Moszczynskiego , ktory mowi i populizmie partii prawicowych , oto jaki populizm prezentuje jego szef od prawie roku – http://polscott24.com/partia-pracy-atakuje-emigracje/

 17. weto pisze:

  Czym tu sie podniecac ? Nareszcie zaczynaja robic porzadek w Anglii. Koniec tej pseudoemigracji, ktora umie tylko pobierac zasilki, chlac, cpac i rozrabiac, ale trzech slow powiedzec w jezyku angielskim – to juz nie !

 18. dzou pisze:

  ale co bedzie z naszymi prawami czlowieka, tymi humen rites? Co gdy ktos ma tu dzieci zone auto dom prace?

  • xena pisze:

   Twoje ”humen rites” beda ograniczaly sie do 2 lat , wktorych bedziesz mial czas na spakowanie maneli. To malo? W tym czasie polecam zapoznac sie z jezykami, angielskim i polskim, cobys sobie wacpan wstydu dalej nie robil.

  • ktosiek pisze:

   Ma dom dzieci i auto a nie ma chociażby rezydentury ?

 19. Kasia pisze:

  Mam tą forme po polsku piszcie do mnie na email :)

 20. jarek pisze:

  KASIA NO ALE NIE WIDAC TWOJEGO MAILA. Jesli masz tlumaczenie lubb ktos posiada tlumaczenie podania o rezydenture prosze o przeslanie mi go na jaroallegro323@gmail.com. Mam nadzieje ze sa jeszcze pomocni Polacy. Suma sumarum wyrobic chce sobie rezydenta z innego powodu ale to ze beda nas wywalac to jest szczyt glupoty zielone swiatla itp. Wiecie iles lat temu to samo dokladnie to samo slyszalem jak nie bede miec homoffice ile to ja sie nie naczytalem i nie nasluchalem ze beda nas z tad wypiepszac stadami i na zlosc wszystkim nie wyrobilem go wtedy,a jestem tutaj od 2007 z przerwami, i pracowalem w wielu miejscach i co ?? Gdzie te stada wracajace do PL ?????

 21. Daro pisze:

  Swoją drogą wiem że teraz trzeba mieć przetłumaczone wszystko na język angielski. Każde zaświadczenie itp. Ok ja pracuje, partnerka w domu nie mamy ślubu ani kościelnego ani cywilnego, dziecko się uczy. Co mi będzie potrzebne. Jakie zaświadczenia ?? Czy akty urodzenia będą mi potrzebne ?? Bo będe musiał wykazać ze partnerka jest matką dziecka a ma inne nazwisko, w paszporcie dziecka nie ma imienia i nazwiska matki więc czy będzie mi potrzebny akt urodzenia ?? I jak mam to przetłumaczyć gdzie ?? Jakie jeszcze inne zaświadvzenia będ mi potrzebne ??

 22. Łukasz pisze:

  Wiecie co nie wiem ile w tym prawdy ale jak dla mnie to jest to śmieszne znam dzielnice gdzie od znalezienia anglika Łatwiej znaleźć wodę na pustyni i co jak ci wszyscy ludzie mieliby zostać wysiedleni co ze wszystkimi pieniędzmi które mają odŁożone przecież ich nie zostawią jak spadŁ by popyt za czym idzie upadek firm i sklepów dla mnie to nierealne a już napewno nie w krótkim czasie

 23. pawcio pisze:

  Ktos ma dużo wyobraźni żeby pisac takie bzdety.Rezydenturę nabywamy automatycznie po 5-6 latach nieprzerwanego pobytu w UK.

 24. We’re seriously influenced with all your writing ability when wisely just like the structure on your own site. Is that this a paid out issue or would you colorize it for you by yourself? Anyway continue being on the wonderful high quality producing, it is unheard of to see a great website just like it at present.

 25. Blade pisze:

  Czytam te wszystkie komentarze i zgłupiałem niech ktoś mi napisze czy jak mieszkam w Szkocji od 2013 roku i się uczę lecz nie pracuje i mam zasiłek z jobseeker^s to też mnie wywalą do Polski że dostane list z nakazem opuszczenia kraju ? …wyjechania z Glasgow? proszę o odpowiedz na mojego E-mail alan.mi@wp.pl z góry dziękuje …pozdrawiam

 26. Thanks for the marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you happen to be a great author.I will ensure that I bookmark your blog and definitely will come back later on. I want to encourage that you continue your great work, have a nice weekend!

Dodaj Komentarz

Dodaj Komentarz
*

PolScott24™ © 2013
Kopiowanie materiałów z Portalu tylko za zgodą redakcji!