1

Zabójcza wódka w polskim sklepie

Polski sklep w Burslem (przedmieścia Stoke-on-Trent) trudnił się sprzedażą „lewego” alkoholu o bardzo wysokiej zawartości metanolu.Właściciele sklepu Dorota Chmielewska oraz Artur Kaczmarek nie chcą komentować tej sprawy ukrywając się przed mediami. Sprzedaż podrobionego alkoholu wyszła na jawa po przyłapaniu kierowcy vana dostarczającego podróbki Arturowi Kaczmarkowi.

W sumie w sklepie znaleziono 23 butelki alkoholu zawierającego śmiertelną lub bardzo niebezpieczną dla zdrowia dawkę maetanolu. Jego stężenie obliczono na osiem razy większe niż w oryginalnych alkoholach. Podróbki sprzedawano po o wiele niższej cenie niż normalnie. Obecnie oficerowie Trading Standards rozważają zabranie licencji właścicielom na sprzedaż jakiegokolwiek alkoholu.

Jak na razie śledztwo dowiodło, że alkohol był rozlewany i przywieziony z Polski. Tam też podrabiano etykiety z brytyjskimi emblematami, które sprawiały wrażenie, że są dostosowane do sprzedaży na terenie UK. Były to między innymi wódka Arctic Ice oraz Smirnoff. Wódka o podobnej zawartości metanolu w zeszłym roku w Indiach zabiła 128 osób, a oślepiła ponad 300.

www.naszestrony.co.uk

Print Friendly
Kategoria: Artykuły

1 Komentarz

  1. Tomasz pisze:

    CBŚ pogoniło towarzystwo z Polski – podobnie jak to robi PO – bo “czyszczą” działkę dla “swoich” – więc towarzystwo przyjaciół metanolu przeniosło się do UK:)

Dodaj Komentarz

Dodaj Komentarz
*

PolScott24™ © 2013
Kopiowanie materiałów z Portalu tylko za zgodą redakcji!