Ogólna liczba odwiedzin:
8 569 874
0

Zlikwidowana linia produkcyjna metaamfetaminy

 

Lubańscy policjanci zlikwidowali linię do produkcji metaamfetaminy. Funkcjonariusze w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym zabezpieczyli urządzenia i odczynniki służące do wytwarzania narkotyków. W tej sprawie zatrzymane zostały cztery osoby, podejrzane o wytwarzanie środków odurzających. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem.

Policjanci wydziału kryminalnego lubańskiej policji, prowadząc działania wymierzone w osoby zajmujące się produkcją i obrotem środkami odurzającymi, ustali, że na terenie powiat lubańskiego prawdopodobnie produkowany jest narkotyk w postaci metaamfetminy. Prowadząc czynności policjanci wkroczyli do wytypowanego budynku, gdzie właśnie produkowano silnie działający i mocno uzależniający narkotyk. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli aparaturę , prekursory oraz inne substancje służące do produkcji narkotyku.W tej sprawie na miejscu zatrzymano cztery osoby w wieku od 28 do 36 lat. Wśród zatrzymanych są trzej mężczyźni i jedna kobieta. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Wobec jednego z podejrzanych Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec trójki pozostałych osób prokurator zastosował dozór policyjny.

Za wytwarzanie, przetwarzanie albo przerabianie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

Źródło:KWP Wrocław/pb

Print Friendly
Kategoria: Daily News

Dodaj Komentarz

Dodaj Komentarz
*

PolScott24™ © 2013
Kopiowanie materiałów z Portalu tylko za zgodą redakcji!